Projektowanie, produkcja oraz montaż systemów kontroli dostępu MASTER - KEY

SYSTEM KLUCZA MASTER KEY TO WYGODA, SKUTECZNE ZABEZPIECZENIE MECHANICZNE ORAZ SYSTEM KONTROLI DOSTĘPU W JEDNYM.

Zastosowanie systemów Master Key:

od mieszkań, domów jednorodzinnych i biur, do centrów handlowych, fabryk i największych obiektów użyteczności publicznej. Dzięki temu, że systemy MasterKey umożliwiają kontrolę dostępu, liczba potencjalnych zastosowań dla nich jest niezliczona.

Prosty system klucza

spełnia z reguły funkcję systemu zamknięć na jeden klucz (tzw. system jednego klucza) i pozwala zastąpić pęk kluczy jednym kluczem, który otwiera wszystkie drzwi. Takie systemy znajdują zastosowanie przede wszystkim w domach jednorodzinnych i małych firmach gdzie kontrola dostępu do pomieszczeń nie jest potrzebna.

System klucza generalnego tzw. Master Key (inaczej układ centralnego otwierania) pozwala na otwarcie i zamknięcie dowolnej ilości drzwi jednym kluczem oraz wprowadzenie pełnej kontroli dostępu, np. jeden klucz otwiera wszystkie drzwi, drugi 15, trzeci 8, a czwarty tylko jeden zamek. Najczęstsze zastosowania dla takich systemów to: siedziby firm, hotele, domy studenckie, fabryki, centra handlowe, urzędy państwowe, banki, itd. - wszędzie tam gdzie w obiegu znajduje się duża liczba kluczy.

Zmniejszenie ilości obsługujących kluczy pozwala uniknąć niebezpiecznych sytuacji takich jak np. pożar ( w chwili paniki nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego klucza do zamka a nazbyt często okazuje się iż wcale go nie ma na kółku, w pęku w którym wydawało się iż był).

Zminimalizowana obsługa ( zastępując pęk kluczy jednym systemowych, ułatwiamy sobie obsługę pomieszczeń, jeden klucz nie stanowi dla użytkownika niepotrzebnego balastu).

Nie rzucamy się w oczy mając klucz systemowy, każdorazowo przechadzając się z obiektu do obiektu z pękiem kluczy (nawet gdyby były to klucze do mało istotnych drzwi), rzucamy się w oczy wzbudzają zainteresowanie osób postronnych. Osoba z pękiem kluczy zawsze postrzegana jest jako zamożna a to już o krok od próby dokonania napadu i kradzieży tych że kluczy.